Co, Gdzie, Kiedy?


Redakcja merytoryczna książki "Spokojnie, zaraz wracam. Wszystko o lęku separacyjnym u psów."

Już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się nowość - książka dotycząca lęku separacyjnego u psów.

Redagowałam merytorycznie tą książkę i według mnie warto ją przeczytać. Jest to książka napisana z myślą o opiekunach psów cierpiących z powodu lęku separacyjnego. Julie Naismith opisuje w niej własne doświadczenia, bowiem sama zmagała się z tym problemem. Wie, jak trudno o właściwą pomoc. Zebrała więc i złożyła w logiczną całość dostępne, zweryfikowane przez ostatnie lata informacje o metodach postępowania, które sprawdzają się w terapii tego ciężkiego zaburzenia lękowego. "Spokojnie, zaraz wracam" nie jest jednak podręcznikiem akademickim. Autorka posługuje się zrozumiałym językiem używając niektórych pojęć w ich potocznym znaczeniu. Dzięki temu książkę traktującą o poważnym i złożonym problemie czyta się lekko - jak dobrą powieść. Czytelnik może dzielić losy Julie i innych opisywanych bohaterów, aby finalnie tak jak oni pokonać lęk separacyjny swojego psa.

Autorka doskonale motywuje do pracy z czworonogiem. Przeprowadza opiekuna przez cały proces terapeutyczny ostrzegając przed pułapkami i wspierając w obliczu niepowodzeń. Pokazuje, że da się osiągnąć cel: normalne życie z psem, który spokojnie zostaje sam w domu.

Specjalizacja z Medycyny Behawioralnej w EUROPEAN COLLEGE OF ANIMAL WELFARE AND BEHAVIOURAL MEDICINE

Oficjalnie rozpoczęłam nowy etap swojej edukacji, aby dalej poszerzać wiedzę, rozwijać umiejętności i zdobyć uprawnienia europejskiego specjalisty medycyny behawioralnej :).

 

Badanie kliniczne

Lęk separacyjny? 
Pomóż swojemu psu spokojnie zostawać w domu. 

Pies, który nie został nauczony zostawania samemu lub jest nadmiernie przywiązany do swojego opiekuna, może szczekać lub wyć, podczas nieobecności domowników. Może też, podobnie jak zwierzę, które się nudzi, gryźć przedmioty, niszczyć drzwi, okna lub meble sprawiając, że Twój dom wygląda jakby przeszedł przez niego huragan. Czasami cierpi w milczeniu, a przejawami silnego stresu jest to, że załatwia się w domu, mimo że dawno już nauczył się czystości lub gdy wracasz jest zziajany czy cały mokry od śliny.

Z problemem separacyjnym, który dotknął Twojego psa nie musisz borykać się sam.

Skontaktuj się ze mną!

Pomagajmy!

Osoby zainteresowane pomocą w ramach Pet Care zachęcamy do zapisania się na wolontariat poprzez stronę www.modlinska6d-expo.pl lub w punkcie recepcyjnym Global Expo dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowanym w Warszawie przy ulicy Modlińskiej 6d

http://modlinska6d-expo.pl/?p=491&fbclid=IwAR0nzYUs52EL8D-gJf-_7JkxJ-gXd_OpCQlEbLNW5awWxdliStVvJul5Vqo

 

Wykład podczas IV konferencji Ethical Dilemmas in Veterinary Education

Na początku kwietnia na zaproszenie IVSA Warszawa miałam przyjemność przeprowadzić wykład dotyczący Zespołu stresu pourazowego u psów.

National Institute of Mental Health definiuje zespół stresu pourazowego jak zaburzenie, które rozwija się u niektórych osób, po doświadczeniu szokującego, przerażającego lub niebezpiecznego wydarzenia.

Definicja ta dotyczy nie tylko człowieka, ale i innych zwierząt. Zarówno u ludzi, jak i u psów, jest to zaburzenie lękowe będące następstwem skrajnie stresującego zdarzenia, które przekracza zdolność jednostki do radzenia sobie i adaptacji. 

 

 

Okres okołosylwestrowy, czyli coroczna zmora psa i doktora

Tytułowy webinar był dla mnie okazją do podzielenia się moją wiedzą dotyczącą zaburzeń lękowych u psów wywoływanych wystrzałami fajerwerków. Mam nadzieję, że dzięki niemu ta coroczna zmora w tym roku była choć trochę mniej straszna zarówno dla czworonogów jak i dla lekarzy weterynarii.

Monografia: Behawioryzm psów i kotów

Już jest :-). Jeszcze ciepła! Miałam przyjemność jako redaktor merytoryczny brać aktywny udział w jej tworzeniu.

W najnowszej monografii dotyczącej behawioru psów i kotów można znaleźć wiele bardzo interesujących artykułów w tym dwa mojego autorstwa: "Zespół stresu pourazowego u psów." i "Zastosowanie agonistów receptorów alfa-2-adrenergicznych w leczeniu zaburzeń zachowania u psów."

Serdecznie polecam: https://magwet.pl/products/1271

Cykl webinarów: Pies w koronawirusowej rzeczywistości.

W 2020 roku zostałam zaproszona do poprowadzenia cyklu webinarów: Pies w koronawirusowej rzeczywistości. Miały one na celu wsparcie personelu weterynaryjnego oraz opiekunów psów w obliczu ograniczeń towarzyszących pandemii. Szczególny nacisk kładłam na podpowiedzi jak ustrzec czworonogi przed poważnymi konsekwencjami tej nietypowej sytuacji takimi jak zaburzenia lękowe, problemy adaptacyjne i agresja na tle lękowym. 

Sesja behawioralna podczas Międzynarodowej Naukowo-Praktycznej Konferencji dla lekarzy weterynarii w Kijowie

W październiku odbyłam podróż do Kijowa. To była fantastyczna okazja do podzielenia się moją wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi zaburzeń zachowania u psów z lekarzami weterynarii na Ukrainie. Poza możliwością poprowadzenia sesji behawioralnej miałam szansę odkryć uroki stolicy tego kraju :-). 

Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie obraz, który dostałam w podziękowaniach od organizatorów konferencji.

 

To wyjątkowa pamiątka wyjątkowego wydarzenia :-)

Praktyki w Behavioural Referrals Ltd Veterinary Practice w Anglii

Spełniłam jedno ze swoich zawodowych marzeń :-). Spędziłam kilka wakacyjnych tygodni na praktykach w Behavioural Referrals Veterinary Practice w Chester. Pod czujnym okiem dr Sarah Heath dokształcałam się w zakresie medycyny behawioralnej. Uczestniczyłam zarówno w konsultacjach, jak i treningach behawioralnych oraz szkoleniowych. To był niezwykle intensywny czas spędzony w gronie wybitnych specjalistów. 

Mimo ich ogromnego zaangażowania nie udało im się namówić mnie do dołączenia do grona wielbicieli herbaty z mlekiem ;-)

Zapisy na konsultacje tylko telefonicznie


DogMed Przychodnia Weterynaryjna
Światowida 63
03-144 Warszawa

pon. - pt.: 09:00 - 18:00