Co, Gdzie, Kiedy?


Pomagajmy!

Osoby zainteresowane pomocą w ramach Pet Care zachęcamy do zapisania się na wolontariat poprzez stronę www.modlinska6d-expo.pl lub w punkcie recepcyjnym Global Expo dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowanym w Warszawie przy ulicy Modlińskiej 6d

http://modlinska6d-expo.pl/?p=491&fbclid=IwAR0nzYUs52EL8D-gJf-_7JkxJ-gXd_OpCQlEbLNW5awWxdliStVvJul5Vqo

 

Wykład podczas IV konferencji Ethical Dilemmas in Veterinary Education

Na początku kwietnia na zaproszenie IVSA Warszawa miałam przyjemność przeprowadzić wykład dotyczący Zespołu stresu pourazowego u psów.

National Institute of Mental Health definiuje zespół stresu pourazowego jak zaburzenie, które rozwija się u niektórych osób, po doświadczeniu szokującego, przerażającego lub niebezpiecznego wydarzenia.

Definicja ta dotyczy nie tylko człowieka, ale i innych zwierząt. Zarówno u ludzi, jak i u psów, jest to zaburzenie lękowe będące następstwem skrajnie stresującego zdarzenia, które przekracza zdolność jednostki do radzenia sobie i adaptacji. 

 

 

Okres okołosylwestrowy, czyli coroczna zmora psa i doktora

Tytułowy webinar był dla mnie okazją do podzielenia się moją wiedzą dotyczącą zaburzeń lękowych u psów wywoływanych wystrzałami fajerwerków. Mam nadzieję, że dzięki niemu ta coroczna zmora w tym roku była choć trochę mniej straszna zarówno dla czworonogów jak i dla lekarzy weterynarii.

Monografia: Behawioryzm psów i kotów

Już jest :-). Jeszcze ciepła! Miałam przyjemność jako redaktor merytoryczny brać aktywny udział w jej tworzeniu.

W najnowszej monografii dotyczącej behawioru psów i kotów można znaleźć wiele bardzo interesujących artykułów w tym dwa mojego autorstwa: "Zespół stresu pourazowego u psów." i "Zastosowanie agonistów receptorów alfa-2-adrenergicznych w leczeniu zaburzeń zachowania u psów."

Serdecznie polecam: https://magwet.pl/products/1271

Cykl webinarów: Pies w koronawirusowej rzeczywistości.

W 2020 roku zostałam zaproszona do poprowadzenia cyklu webinarów: Pies w koronawirusowej rzeczywistości. Miały one na celu wsparcie personelu weterynaryjnego oraz opiekunów psów w obliczu ograniczeń towarzyszących pandemii. Szczególny nacisk kładłam na podpowiedzi jak ustrzec czworonogi przed poważnymi konsekwencjami tej nietypowej sytuacji takimi jak zaburzenia lękowe, problemy adaptacyjne i agresja na tle lękowym. 

Sesja behawioralna podczas Międzynarodowej Naukowo-Praktycznej Konferencji dla lekarzy weterynarii w Kijowie

W październiku odbyłam podróż do Kijowa. To była fantastyczna okazja do podzielenia się moją wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi zaburzeń zachowania u psów z lekarzami weterynarii na Ukrainie. Poza możliwością poprowadzenia sesji behawioralnej miałam szansę odkryć uroki stolicy tego kraju :-). 

Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie obraz, który dostałam w podziękowaniach od organizatorów konferencji.

 

To wyjątkowa pamiątka wyjątkowego wydarzenia :-)

Praktyki w Behavioural Referrals Ltd Veterinary Practice w Anglii

Spełniłam jedno ze swoich zawodowych marzeń :-). Spędziłam kilka wakacyjnych tygodni na praktykach w Behavioural Referrals Veterinary Practice w Chester. Pod czujnym okiem dr Sarah Heath dokształcałam się w zakresie medycyny behawioralnej. Uczestniczyłam zarówno w konsultacjach, jak i treningach behawioralnych oraz szkoleniowych. To był niezwykle intensywny czas spędzony w gronie wybitnych specjalistów. 

Mimo ich ogromnego zaangażowania nie udało im się namówić mnie do dołączenia do grona wielbicieli herbaty z mlekiem ;-)

Zapisy na konsultacje tylko telefonicznie


DogMed Przychodnia Weterynaryjna
Światowida 63
03-144 Warszawa

pon. - pt.: 09:00 - 18:00